|  Feature

Praha zažije debut Jennifer Rowley jako Amélie v Maškarním plese

KlasikaPlus.cz

Tereza Kramplová, KlasikaPlus.cz

Americká sopranistka Jennifer Rowley se debutově představí v Národním divadle v Praze jako Amélie v Maškarním plese Giuseppe Verdiho. Vystoupí pouze během dvou výjimečných večerů ve čtvrtek 31. října a v sobotu 2. listopadu. Inscenaci v režii Dominika Beneše a v hudebním nastudování ředitele Opery ND Jaroslava Kyzlinka má divadlo na repertoáru od roku 2017. S Jennifer Rowley vystoupí Svatopluk Sem, Peter Berger, Michal Lehotský, Marie Fajtová, Jana Sýkorová a Sbor a Orchestr Národního divadla.

7

„Svého prvního vystoupení jsem se nemohla dočkat. Hudební part Amélie jsem si zamilovala už při prvním poslechu této opery před mnoha lety. Po ztvárnění Amélie jsem vždy toužila a nyní se mi tento sen konečně splnil! Její nádherné árie jsem zpívala na soutěžích ještě před tím, než jsem zahájila svou profesionální dráhu, a pokaždé to byla velmi dobrá volba. Tato postava je složitá a zajímavá. Stejně úchvatná je hudba, kterou pro ni Verdi složil – hodně bel canta, ale také mnoho dramatického zpěvu. Jsem šťastná, že jsem dostala možnost seznámit se s rolí Amélie a jejím charakterem, a považuji za velkou čest, že s ní debutuji v tak krásném divadle a městě!“ komentovala svůj pražský debut Jennifer Rowley, která je jinak pravidelným hostem Metropolitní opery v New Yorku a úspěšně se představila i v Opéra Bastille v Paříži nebo v Semperově opeře v Drážďanech.

6

Tříaktová opera Giuseppe Verdiho Maškarní ples na libreto Antonia Sommy zpracovává historickou událost ze švédských dějin, zavraždění krále Gustava III. během maškarního plesu ve Stockholmu roku 1792. V Praze opera zazněla poprvé 14. srpna 1866 v německém překladu ve Stavovském divadle.

Photo credit: Chris Singer

Back to Press